AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Ambasadoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Ambasadoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

 

Vasario 20 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios metinės. Į minėjimą susirinko JAV valstybinių ir nevyriausybinių institucijų, verslo atstovai, užsienio šalių diplomatai, lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos bičiuliai.

 

Susirinkusius svečius sveikino Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas ir Lietuvos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

 

„Vasario 16 d. Lietuva mini ne tik Nepriklausomybės Akto 101-ąsias metines, bet ir Lietuvos partizanų vadų pasirašytos Laisvės deklaracijos 70-ąsias metines,“  sakė ambasadorius R.Kriščiūnas. Anot ambasadoriaus, šie laisvės dokumentai yra svarbūs visai transatlantinei bendruomenei, kaip priminimas, kad laisvė yra didžiausia vertybė, kurią reikia nuolatos puoselėti.

 

Ambasadorius R.Kriščiūnas pabrėžė, kad šiandien Lietuvos ir JAV ryšiai yra kaip niekada stiprūs ir intensyvūs- mūsų šalis sieja strateginė partnerystė ir sąjungininkų įsipareigojimai, vyksta labai aktyvus bendradarbiavimas politinėje, verslo, kultūros, ekspertų, akademinėje ir kitose srityse. Ambasadorius pasidžiaugė, kad Lietuvos vardas ir mūsų šalies pasiekimai vis labiau vertinami tiek JAV, tiek ir kitose pasaulio šalyse.

 

“Vieno iš Jungtinių Amerikos Valstijų įkūrėjų Patrick Henry žodžiai “duokite man laisvę, arba leiskite man mirti” simboliškai susieja mūsų tautas. Nes laisvė yra pamatinė vertybė tiek Amerikos, tiek ir Lietuvos žmonėms, ir sudaro mūsų šalių sąjunginių santykių pagrindą,” ambasadoje surengtame minėjime sakė krašto apsaugos viceministras G.Jeglinskas.

 

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

Lemont, IL plevėsuoja lietuviška vėliava
Kalėdinė dovana
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 19 Rugsėjis 2019