AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Ambasadoje pristatyta lietuvių kilmės buvusio kongresmeno Bill Sarpaliaus knyga

Ambasadoje pristatyta lietuvių kilmės buvusio kongresmeno Bill Sarpaliaus knyga

Sausio 28 d. LR ambasadoje Vašingtone buvo surengtas buvusio JAV Kongreso nario Bill Sarpaliaus knygos pristatymas. Trečios kartos lietuvių kilmės kongresmenas dalijosi neeiline savo gyvenimo istorija – kaip iš benamio, vėliau berniukų rančos (vaikų namų) auklėtinio Teksase tapo JAV Atstovų rūmų nariu. Knygos autorius dalinosi prisiminimais apie pirmąją JAV Kongreso delegacijos kelionę į Lietuvą 1990 m. vasario mėn., bei pasakojo apie lietuvybės "geną."

Vos jam pradėjus darbą Kongrese, 1989 m., Bill Sarpalių jo kabinete aplankė profesorius Vytautas Landsbergis, su kuriuo kalbėjosi apie paramą Sąjūdžio visuomeniniam judėjimui. Suradęs kitus, su Lietuva ryšius turinčius Kongreso narius, Bill Sarpalius sukūrė Lietuvos laisvės siekius remiančią grupę. Vėliau, 1990 m. vasario mėn. kartu su kongresmenais Richard Durbin, Christopher Cox, John Miller lankėsi Lietuvoje, taip išreikšdami paramą Lietuvos žmonių siekiui patiems kurti savo ateitį. Už nuopelnus Lietuvai Bill Sarpalius 1998 m. buvo apdovanotas LDK Gedimino ordinu, Komandoro didžiuoju kryžiumi.

Apdovanojimas įkvėpė ir Bill Sarpaliaus 11 metų rašytos knygos pavadinimą: „Didysis kunigaikštis iš berniukų rančos“ („The Grand Duke from Boys Ranch“). Dar 13 metų nemokėjusiam skaityti, parašyti knygą buvo iššūkis ir, kaip pats Bill Sarpalius sako, be žmonos Jenny paramos ir paskatinimo, vargu, ar tai būtų padaręs.

Knygos autorius pažymėjo, kad jam gyvenime padėjusi kovotojo dvasia, atkaklus darbas ir tikėjimas - yra ir dalis jo "lietuviško kraujo."

Į 300 knygos puslapių surašyta visa gyvenimo istorija. Knygoje daug vietos skiriama prisiminimams apie Lietuvą ir įvykius, susijusios su Sovietų sąjungos žlugimu

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Speigas Čikagą paliko su sprogusiais vamzdžiais
MES – SAMOGITAI, MES – ŽEMAIČIAI 2019 METAIS ŠVENČ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 13 Spalio 2019