AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Ambasadoje Vašingtone įvyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Ambasadoje Vašingtone įvyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Minint Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos ambasada Vašingtone prisijungė prie visoje Lietuvoje organizuojamos akcijos “Atmintis gyva, nes liudija”.

Lietuvos valstybingumo tęstinumo XX amžiuje simboliu tapusios ambasados languose buvo uždegtos žvakutės ir tylos minute pagerbti žuvusieji už Tėvynės laisvę. Prisiminta tautos vienybė ir nepalaužiamas tikėjimas laisvės idealais. Ambasados darbuotojai iš žvakučių suformavo Neužmirštuolės žiedą, simbolizuojantį, jog didvyriškas žmonių pasiaukojimas ginant Lietuvos laisvę niekuomet nebus pamirštas.

„Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad Lietuvos žmonių ryžtas padėjo apginti ir iškovoti laisvę. Tačiau tuo pačiu tai yra diena, kuri mums primena apie didelę laisvės kainą. Prisimename ir pagerbiame tuos žmones, kurie už laisvę buvo pasirengę atiduoti savo gyvybes,“ sakė Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.

Sausio 13 d. ambasada taip pat organizuoja pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“. Simbolinio bėgimo Vašingtone trasa drieksis nuo JAV Kapitolijaus link A.Linkolno memorialo ir atgal.  Bėgimo dalyviams po finišo bus įteikti atminimo medaliai, kuriuos gauna ir visi bėgikai Vilniuje įveikę bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ distanciją nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto. Visus dalyvausiančius bėgime ambasada kviečia sausio 13 d., sekmadienį, 9:50 val.  susitikti prie JAV Kapitolijaus laiptų.

LR ambasados Vašingtone informacija

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

 

Čikagos gyventojai – tarp labiausiai „pavargusių“ ...
Išskirtinis klaipėdietis sulaukė šimto metų
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 16 Gruodis 2019