AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Filmas skirtas Pasaulio lietuvių bendruomenei 

2019 m. liepos pirmomis dienomis Lietuvoje, įvyko Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, skirtas Pasaulio lietuvių metams ir Lietuvių chartijos 70 - mečiui paminėti.   Filmuojant šį suvažiavimą buvo gražu matyti tokią gražią ir gausią Pasaulio lietuvių delegaciją Neringos mieste. Malonu buvo klausyti delegacijos narių pasisakymų ir bendrauti su jais, išgirsti jų mintis ir samprotavimus. Su daugeliu teko susipažinti artimiau ir pakalbėti abiem pusėm rūpimais klausimais. Liepos 14 dieną įamžinome  Prezidento Valdo Adamkaus inauguraciją į Neringos miesto Garbės piliečius.

Baigėme montuoti visą filmuotą medžiagą ir  ją jau įkėlėme į naujai sukurtą internetinę svetainę www.rkr.lt, kad paruošta laida sėkmingai pasiektų visas Pasaulio Lietuvių bendruomenes ir Lietuviškąsias mokyklas, kurios gauta informaciją manau pasidalys su savo bendruomenės nariais, moksleiviais ir jų tėveliais, kad pamatytų kaip vyko suvažiavimas, kokios buvo nuotaikos ir kaip šiandien atrodo Neringa ir jos istorija. Filmuotos medžiagos buvo labai daug, tai žinoma reikėjo ją trumpinti paliekant  svarbiausius momentus. Visą medžiagą padalinome į tris dalis, kad patogiau būtų žiūrėti ir būtų galima peržiūrėti ją per kelis kartus.

Pirmoji dalis prasideda ekranizuotu Lietuvių Chartos skaitymu, Chartą skaito suaugę ir vaikai iš Lietuvos ir įvairių Pasaulio bendruomenių, toliau suvažiavimas. 1-os dalies trukmė          50 min., 2-os dalies trukmė - 60 min., 3-ji dalis tai Prezidento Valdo Adamkaus inauguracijos iškilmės - trukmė 25 min.

Taip pat informuojame, kad  jau pradėta ruošti ir pirmoji pažintinė internetinė TV  mokama laida lietuvių išeivijos jaunimui „Jūs ir Mes – Lietuva“ (trukmė - 45 min.), kuri  jaunąją kartą (8 - 18 m. ir vyresnius) supažindins su Lietuvos istorija, kalba, gamta, tradicijomis ir įvairia jaunimo veikla. Šios laidos žiūrėjimas ir jos nagrinėjimas galėtų būti vertinimas kaip užklasinė veikla. Jeigu palaikysite šią mūsų idėją, tai laida bus subtitruojama anglų,vokiečių, rusų ir ispanų kalbomis.  Laidos nuo rugsėjo mėn. pastoviai jus pasieks kiekvieno mėnesio 15 ir 30 dienomis. Laidos kūrybinė grupė, kurios konsultantais dirbs akademikai, profesoriai ir mokslų daktarai, suformuota Viešojoje įstaigoje „R K R“ (Renginiai-Kinas-Reklama) apie kurios veiklą ir jos kūrybinę grupę plačiau sužinosite internetinėje svetainėje www.rkr.lt  Visus pasiūlymus ir pageidavimus, ką jūs dar papildomai  ateityje norėsite pamatyti ir išgirsti, rašykite el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Visiems Jums linkime nuostabių akimirkų ir gražios šventės minint Baltijos kelio 30 - metį.

Gero žiūrėjimo ir būkite laimingi.

 

Romas Pletkauskas                                                                                           Kristina Trumpulytė

laidos sumanytojas, autorius ir režisierius,                                                   Viešosios įstaigos „R K R“

Lietuvos AVAKA autorių gildijos narys,                                                                   direktorė

 

Brighton Parko parapijiečiai atšventė Švč. Mergelė...
Downers Grove ženklai ragina nesinaudoti telefonu ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 22 Lapkritis 2019