AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius išrinktas į konsulinio korpuso tarybą

Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius išrinktas į konsulinio korpuso tarybą

 

Trečiadienį, birželio 6 d. Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius buvo išrinktas į Čikagos konsulinio korpuso (Chicago Consular Corps) tarybą. Šeši iš aštuonių tarybos narių yra renkami dvejiems metams, o Tarybos pirmininku ir pirmininko pavaduotoju tampa ilgiausiai pareigas einantys Generaliniai konsulai. Generalinis konsulas M. Bekešius buvo išrinktas į tarybą atstovauti Europos geografinę erdvę.

„Labai džiaugiuosi kolegų generalinių konsulų man parodytu pasitikėjimu ir neabejoju, kad darbas diplomatinio korpuso taryboje padės garsinti Lietuvos vardą, užmegzti naudingus ekonominius ryšius ir dar plačiau atstovauti tėvynės interesus bei padėti gausiai tautiečių bendruomenei čia, Čikagoje“, - sakė M.Bekešius.

Čikagos konsulinį korpusą sudaro 80-ies valstybių atstovai, kurie savo šalis reprezentuoja ne tik Ilinojuje, bet ir kitose JAV vidurio vakarų valstijose. Ilinojuje taip pat veikia JAV Valstybės departamento padalinys, kuris buvo įsteigtas 1982 m. esant didelei diplomatinei bendruomenei.

Pagrindiniai Čikagos konsulinio korpuso tikslai yra stiprinti atstovaujamų valstybių ryšius su JAV federalinės, valstijos ir vietinės valdžios atstovais, institucijomis, verslo ir kultūrinėmis organizacijomis bei pilietine visuomene. Konsulinis korpusas taip pat stengiasi užtikrinti ir saugo reprezentuojamų valstybių interesus bei teises, skatina solidarumą, draugystę ir bendradarbiavimą tarp savo narių bei įvairių vietos institucijų.

Kartu su Airijos, Meksikos ir Lenkijos piliečiais, Lietuva turi vieną didžiausių bei stipriausių diasporų Čikagoje ir jos priemiesčiuose. Neretai iš Lietuvos atvykę tautiečiai susiduria su socialinio aprūpinimo, imigracijos ir konsuliniais iššūkiais. Tikimasi, kad naujos Generalinio konsulo pareigos padės užtikrinti geresnę komunikaciją su Ilinojaus ir Čikagos valstybiniu sektoriumi bei vietos politikais ir renkamais pareigūnais.

Nuotraukoje Čikagos konsulinio korpuso taryba, Generaliniam konsului iš kairės – Patricia Maza-Pittsford, Čikagos konsulinio korpuso pirmininkė
Policija įspėja dėl netikrų loterijų Illinois vals...
Mergaitė
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 06 Gruodis 2019