AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius kreipėsi į Ilinojaus Senatą ir Atstovų Rūmus

Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius kreipėsi į Ilinojaus Senatą ir Atstovų Rūmus

Balandžio 19 d. Generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius lankėsi Ilinojaus valstijos sostinėje Springfield. Ilgamečio Atstovų Rūmų pirmininko Michael Madigan kvietimu Generalinėje asamblėjoje apsilankęs M. Bekešius sakė kalbas Senato bei Atstovų Rūmų nariams.

Kreipdamasis į Senatorius bei Rūmų atstovus, Generalinis konsulas atkreipė dėmesį, jog Lietuva šiais metais švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį ir dėkojo Atstovų Rūmams už priimtą rezoliuciją šios reikšmingos datos proga. Generalinis konsulas taip pat priminė apie sovietinę okupaciją bei JAV palaikymą Lietuvai ir Amerikos lietuvių indėlį į nepriklausomybės atgavimą. Kalbėdamas apie ilgą Lietuvos ir JAV bei Ilinojaus draugystę, Generalinis konsulas džiaugėsi ir ekonomine partneryste:

„Lietuvių sukurtos įmonės Ilinojuje svariai prisideda prie valstijos ekonomikos IT, finansiniuose, logistikos ir kituose sektoriuose, o tuo tarpu JAV kompanijos, tokios kaip Hollister, Western Union, Nasdaq, Uber, Thermo Fisher Scientific, Intermedix, Mars, Philip Morris, Kinze, Revel Systems investuoja Lietuvoje. Džiaugiuosi ekonominiais, politiniais ir kultūriniais Ilinojaus bei Lietuvos ryšiais ir tikiu, kad ateityje jie tik stiprės“, - kalbėjo Generalinis konsulas Mantvydas Bekešius.

Besilankydamas Generalinėje asamblėjoje, Generalinis konsulas taip pat susitiko su abiejų rūmų vadovybe: Senato prezidentu J. Cullerton bei Atstovų Rūmų pirmininku M. Madigan. Taip pat vyko susitikimai su Atstovų Rūmų opozicijos lyderiu J. Durkin ir ekonomikos komiteto atstovais C. Mitchell ir W. Guzzardi.

 

Vizito metu Generalinis konsulas taip pat aplankė Springfield‘o lietuviams skirtą atminimo lentą, kurios vietoje XX amžiaus pradžioje, pirmųjų lietuvių emigrantų pastangomis buvo pastyta St. Vincent de Paul’s katalikų bažnyčia.

 

Keliaujantiems į Kentucky ir Michiganą siūloma pas...
Čikagos lituanistinės mokyklos ketvirtokai Balzeko...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 06 Gruodis 2019