AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

JAV Lietuvių Bendruomenės Tarybos sesija

JAV Lietuvių Bendruomenės Tarybos sesija

Spalio 6–8 dienomis Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių Bendruomenės XXI Taryba surengė III sesiją Omahos mieste, Nebraskos valstijoje.

Susitikime dalyvavo JAV Lietuvių Bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 šalies valstijų, prie jų taip pat prisijungė išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Sesijoje dalyvavo ir dalyvius pasveikino Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Darius Gaidys, Julius Pranevičius ir Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Antanas Vinkus, kiti garbingi svečiai.

Dalia Henke priminė visiems sesijos dalyviams Lietuvių chartos žodžius ir jos reikšmę šiandieniniame lietuvių bendruomenių gyvenime. Nors jau praėjo kelios dešimtys metų nuo Chartos paskelbimo, šiandien būtų rašomas toks dokumentas ta pačia dvasia ir mintimis.

PLB lieka tie patys iššūkiai: stiprinti lietuvių bendruomenes pritraukiant kuo daugiau naujų lietuvių, išlaikyti tapatybę, stiprinti lituanistinį švietimą, intensyviau bendrauti su Lietuvos institucijomis.

„Globalios Lietuvos programa – tai dokumentas, apibrėžiantis diasporos ir valstybės santykį, ir svarbus užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimas į šio dokumento atnaujinimą. Mūsų pagrindinė užduotis: išlikti lietuviais, nesvarbu, kur begyventume. Visi kartu, vieningai pasitiksime Lietuvos šimtmetį jau kitais metais“, – teigė Dalia Henke.

 

Dalia Henke: Lietuvai reikia visų jos piliečių, ne...
Pasaulio Lietuvių Bendruomenės ir „Pasaulio lietuv...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019