AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti krepšinio turnyro dalyvių pagerbimas

Kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti krepšinio turnyro dalyvių pagerbimas

 

Šeštadienį vakare Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko iškilmingas kasmetinio Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti krepšinio turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino naujuosius čempionus- Vašingtono, Marylando ir Virdžinijos žvalgybos bendruomenės atstovų komandos krepšininkus.  Tai yra pirmas kartas istorijoje kai turnyro nugalėtojais tapo amerikiečių krepšininkai. Jie finale nugalėjo Baltimorės “Lietuvių atletų klubą” 47:33, trečią vietą iškovojo JAV lietuvių “Joniškio Žiemgala” mažajame finale nugalėjusi JAV Gynybos departamento komandą 47:40. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas Jamaal Thomas iš JAV Žvalgybos bendruomenės, rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Benas Veikalas iš „Joniškio Žiemgalos“

 

Krepšinio turnyras, kurį Lietuvos ambasada JAV organizuoja kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, yra rengiamas nuo 2003 m. ir tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

 

Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos Pasaulio lietuvių metams, transatlantinio bendradarbiavimo plėtrai ir Lietuvos žinomumo JAV didinimui. Šešioliktą  kartą rengiamame Ambasadoriaus taurės turnyre dalyvavo net 16 komandų. Krepšinio aikštelėje varžėsi JAV Kongreso patarėjų komanda, Valstybės departamento, Pentagono, žvalgybos pareigūnų, Lietuvos, Vokietijos, Vengrijos ambasadų bei Jungtinė Estijos ir Latvijos diplomatų ekipos, o taip pat JAV lietuvių krepšininkai iš Vašingtono, Niujorko, Teksaso, Baltimorės, Floridos, Kolorado, Jutos ir Naujojo Džersio valstijų. Šiemet turnyre pirmą kartą rungtyniavo ir krepšinio komanda iš Lietuvos, Vilniaus krepšinio mėgėjų lygos.

 

R. Kriščiūnas padėkojo Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos vadovybei, NBA teisėjaujančiam lietuviui Gediminui Petraičiui, Lietuvos krepšinio federacijai, krepšininkui Jonui Valančiūnui, JAV lietuvių bendruomenei, „Lietuvių Fondui“ ir visiems prisidėjusiems prie turnyro organizavimo.

 

Naudingiausiam ir rezultatyviausiam turnyro žaidėjui įteikti Jono Valančiūno ir Lietuvos ambasados įsteigti prizai -  Memphis Grizzliesmarškinėliai su Jono Valančiūno parašu ir albumas „Neregėta Lietuva“.

 

Turnyro apdovanojimų ceremonijos metu R.Kriščiūnas Lietuvių namų Baltimorėje vadovui Ryčiui Grybauskui už aktyvią visuomeninę veiklą JAV lietuvių bendruomenės gretose ir už Lietuvos diasporos skatinimą įsitraukti į sportinį ir kultūrinį gyvenimą įteikė Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkos raštą.

 

Ambasadorius R.Kriščiūnas pasidžiaugė JAV Kongreso, Valstybės ir Gynybos departamentų atstovų dalyvavimu turnyre, pabrėžė gilias Lietuvos krepšinio tradicijas, kurios tiesiogiai sieja mūsų šalį su Jungtinėmis Valstijomis ir garsina mūsų šalies vardą. „Visame pasaulyje gyvenantys lietuviai yra svarbi ir neatsiejama mūsų valstybės dalis, dėkojame Amerikos lietuviams už transatlantinio ryšio bei Lietuvos ir JAV santykių puoselėjimą ir svarų žodį, girdimą JAV administracijos ir Kongreso narių“, - kalbėjo R. Kriščiūnas. „Ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras Vašingtone tęsia ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio tradicijas bei stiprina strateginę partnerystę ir žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV“, - pažymėjo Lietuvos ambasadorius. Krepšininkus ir varžybų svečius taip pat pasveikino Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos prezidentas Laurynas Misevičius.

 

Turnyrai rengiami bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos ir Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, JAV lietuvių bendruomenė, „Lietuvių Fondas“ ir privatūs rėmėjai. 

 

Lietuvos ambasados JAV informacija.

 

Čikagoje atidarytas „Toy's 'R' Us“ žaidimų kambary...
Sveikas Vivaldi,
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 21 Lapkritis 2019