AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

L. Linkevičius pabrėžė bendradarbiavimo su JAV energetinio saugumo srityje svarbą

L. Linkevičius pabrėžė bendradarbiavimo su JAV energetinio saugumo srityje svarbą

Vasario 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone vykusiame susitikime su JAV energetikos sekretoriaus pavaduotoju Danu Brouillette aptarė transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimą bei pabrėžė abipusę naudą didinant energetikos šaltinių diversifikaciją regione ir skatinant suskystintų gamtinių dujų importą iš JAV.

„Energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos mažina hibridines grėsmes tiek mūsų šalyje, tiek ir visame regione“, – teigė L. Linkevičius.

Susitikime ministras akcentavo 2018 metais JAV pristatytos Partnerystės Transatlantiniam energetikos bendradarbiavimui (P-TEC) svarbą, pakvietė spartinti šios iniciatyvos projektų rengimą ir įgyvendinimą.

L. Linkevičius taip pat pristatė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių siekį įvykdyti elektros tinklų desinchronizaciją nuo savo dominuojančia padėtimi piktnaudžiaujančios Rusijos ir dar kartą atkreipė dėmesį į nesaugią Baltarusijoje statomą Astravo branduolinę elektrinę. Susitikimo metu ministras padėkojo JAV atstovams už tvirtą JAV poziciją dujotiekio „Nord Stream 2“ atžvilgiu.

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Skambantys lietuvybės tiltai
L. Linkevičius: transatlantinis bendradarbiavimas ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 13 Spalio 2019