AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

L. Linkevičius: sprendimus dėl Baltijos valstybių efektyvios oro gynybos reikia priimti greičiau

L. Linkevičius: sprendimus dėl Baltijos valstybių efektyvios oro gynybos reikia priimti greičiau

Kovo 6 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone atidarė Lietuvos ir JAV organizuojamą konferenciją, skirtą Baltijos regiono oro gynybos klausimams. Čia pristatyta buvusio NATO Europos pajėgų vado atsargos generolo Philipo Breedlove parengta studija „Efektyvios oro gynybos Šiaurės Europoje link“. Konferencijos metu aptartas vienas svarbiausių mūsų regiono pajėgumų klausimas – regioninės oro gynybos sistemos kūrimas.

„Oro gynyba yra vienas svarbiausių aspektų planuojant Baltijos valstybių gynybos sistemą. Iš esmės tai - iššūkis visai NATO, kuris gali būti įveiktas tik suvienijus JAV ir Europos valstybių jėgas. Siekiant sukurti efektyvią oro gynybą reikia neatidėliojant priimti sprendimus,  kiek galima greičiau suplanuoti tiek nacionalines, tiek NATO investicijas“, - sakė ministras L. Linkevičius. Jis taip pat akcentavo, kad Lietuva jau ėmėsi konkrečių žingsnių vystydama antžeminę oro gynybos sistemą, įsigyta Norvegijos-JAV vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistema NASAMS. Ministras atkreipė konferencijos dalyvių dėmesį ir į pasikeitusią saugumo situaciją regione, pabrėždamas, kad nebegalima tikėtis, jog Rusija su Europa, ir ypač savo kaimynėmis, kalbės nenaudodama karinių, hibridinio poveikio spaudimo priemonių.

Ši konferencija -  jau antrasis Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos kartu su „Atlantic Council“, viena reikšmingiausių JAV politine analize užsiimančių institucijų, organizuotas renginys, siekiant pristatyti Lietuvos vystomus oro gynybos pajėgumus ir aptarti tolesnius planus saugumo situacijos Baltijos regione ir visoje Europoje kontekste.  Pirmasis renginys vyko Vilniuje 2017 metų gruodžio mėnesį.

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

 

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

L.Linkevičius: susitikime su R.Tillersonu pasimatė...
L. Linkevičius po apsilankymo JAV Kongrese: išlaik...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 21 Lapkritis 2019