AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvos ambasada subūrė Amerikos lietuvių verslo organizacijas ir verslininkus.

Lietuvos ambasada subūrė Amerikos lietuvių verslo organizacijas ir verslininkus.

Šiandien, kovo 9d., Lietuvos ambasadoje Vašingtone susirinkę JAV lietuvių verslo organizacijų vadovai ir verslininkai tarėsi dėl glaudesnio bendradarbiavimo tarpusavyje. „Lietuvos stiprybė- talentingi ir iniciatyvūs žmonės, kurie nevengia prisiimti atsakomybės ir įgyvendinti visai šaliai svarbių darbų. Jūsų dalyvavimas šiandien tai tik patvirtina- atėjo laikas Lietuvos verslui būti labiau matomam JAV rinkoje, o to galime pasiekti tik susitelkę ir būdami vieningi“- sveikindamas susirinkusius verslininkus sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.    

 

Renginio metu bendradarbiavimo su JAV verslu patirtimi dalinosi JAV Pramonės ir prekybos rūmų, Tarptautinio privataus verslo centro bei Amerikos Lietuvos verslo tarybos vadovai. JAV Komercijos departamento atstovai papasakojo apie bendradarbiavimo su JAV valstybinėmis institucijomis svarbą bei pristatė verslo skatinimo programas. Lietuvos prekybos tarybos vadovas pasidalino idėjomis apie tai, kaip verslas gali tapti aktyviu lietuvių bendruomenės JAV rėmėju.

 

Užsienio reikalų ministerijos Eksporto ir investicijų skatinimo skyriaus patarėjas Vidmantas Verbickas skaitė pranešimą apie Lietuvos diplomatinių atstovybių indėlį į šalies ekonomikos vystymąsi. Globalios Lietuvos lyderių tinklo projektų vadovė Lina Dusevičienė pristatė GLL reikšmę Lietuvos ekonomikos vystymuisi. Lietuvos garbės generalinė konsulė Filadelfijoje Krista Bard pasidalino praktine patirtimi ir patarimais skatinant Lietuvos-JAV ekonominius ryšius ir Lietuvos prekių ir paslaugų eksportą į JAV. Savo patirtimi taip pat dalinosi JAV veikiančios lietuvių verslo organizacijos- Laba.la, Baltijos prekybos rūmai, Baltnet, Vašingtono lietuvių profesionalų klubas.

 

Susitikimo dalyviai aptarė galimybes ateityje sukurti nuolat veikiantį koordinacinį mechanizmą, kurio pagalba būtų galima keistis informacija apie vykstančius renginius, dalintis idėjomis, kaip skatinti Lietuvos verslo skverbimąsi į JAV, siekti įkurti stiprią JAV veikiančią verslo organizaciją, kuri vienytų Lietuvos įmones, turinčias verslo interesų JAV, ir JAV jau veikiančius lietuviško verslo atstovus.   

 

Į renginį ambasadoje susirinko Los Andžele, San Franciske, Bostone, Čikagoje, Niujorke, Filadelfijoje, Baltimorėje, Hereforde, Vašingtone dirbantys verslininkai.

Tokios tokelės (16).  Šiupinys
Vašingtone surengta Lietuvių kalbos šventė
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 23 Rugsėjis 2019