AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Muziejuje – istorijos pamoka ir Užgavėnių repeticija

Muziejuje – istorijos pamoka ir Užgavėnių repeticija

Artėjant Užgavėnių šventei, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje praėjusį šeštadienį, vasario 22 dieną, kaip ir kasmet tokiu metu, vėl šurmuliavo kūrybingi vaikai. Net 47 Maironio lituanistinės mokyklos  trečiųjų klasių mokiniai susirinko į kūrybines dirbtuves. Pradinukai, vadovaujami dailės mokytojos Rasos Ibianskienės ir padedami klasių mokytojų bei kelių tėvelių, kūrė linksmas Užgavėnių kaukes. O išraiškingai kaukei ne tiek jau daug ir reikia: plastikinio vieno galono talpos butelio, saujos audinių atraižų ir nežabotos fantazijos. Visi labai stengėsi, todėl darbas neblogai sekėsi: prie stalų dirbti susėdo vaikai, o pakilo ratelio pašokti visokie velniukai, raganaitės ir kitokie smagūs ir spalvingi personažai.

Po gerai pavykusio darbo vaikams buvo smagu pašokti ratelį, skambant linksmoms pianolos melodijoms, o taip pat parepetuoti, kaip garsiau išgąsdinti žiemą, kad ši bėgtų iš kiemo. Po to trečiokai gavo skanių blynų su obuoliene – kaip per tikras Užgavėnes.

Beje, ta proga, kad susiruošė į muziejų, pradinukams muziejaus darbuotojos pasiūlė surengti vaizdingą istorijos pamoką. Direktorė Rita Janz ir Genealogijos departamento vadovė Karilė Vaitkutė trečiokams papasakojo apie muziejų ir jame saugomus eksponatus, taip pat supažindino su trečiame aukšte eksponuojama naujausia paroda ,,For Freedom…”.

Muziejaus inf.

Virginijos Petrauskienės nuotr.

Nuotraukose – Vaikų viešnagės ir kūrybos muziejuje akimirkos.

 

Balzeko lietuvių kultūros muziejuje kovo 8 dieną, penktadienį, 7 valandą vakaro koncertuos daugelio tarptautinių konkursų laureatas moterų ansamblis ,,Cantilena“ iš Lietuvos. Koncertinės programos metu be kitų kūrinių skambės  ir Amerikoje gyvenusių lietuvių kompozitorių sukurtų dainų.

Skambantys lietuvybės tiltai
Paskelbti geriausi paplūdimiai JAV
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 gegužės 21, Antradienis