AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Muziejuje skambėjo šeimos koncertas

Muziejuje skambėjo šeimos koncertas

Balzeko lietuvių kultūros muziejus ir vasarą savo lankytojus ir rėmėjus džiugina renginiais. Birželio pabaigoje muziejuje šeimos muzikinį pasirodymą surengė muzikologas, Kauno technologijos universiteto profesorius dr. Darius Kučinskas kartu su dukra Martyna ir žmona Aušra. Tai buvo pirmasis, bet gal ne paskutinis muzikų šeimos, atvykusios iš Lietuvos, koncertas.

D.Kučinskas, gavęs Baltic – American Freedom Foundation stipendiją, yra pusmečiui atvykęs pasidarbuoti Balzeko muziejuje ir tyrinėja čia esantį muzikos archyvą. Į Čikagą iš Kauno atskridusios muzikologo žmona su dukra pirmiausiai buvo ,,įdarbintos“ – ėmė rengtis koncertui.

Šio renginio sumanytojos – muziejaus Moterų gildijos narės. Sužinojusios, kad į Čikagą žada atvykti D. Kučinsko žmona, fortepijono pedagogė-ekspertė, dirbanti Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje bei dukra, kuri fortepijono atlikimo meną studijuoja Vytauto Didžiojo universitete, muziejaus rėmėjos paklausė, ar šeima nesutiktų surengti koncerto.

Kučinskų šeimos koncertas tapo pirmuoju muziejaus vasaros renginiu. Patys atlikėjai pripažino, kad tai – jiems netikėtas iššūkis, kurį jie drąsiai priėmė. Koncerto dalyvius pristatė muziejaus direktorė Rita Janz, sveikino muziejaus prezidentas Stanley Balzekas, Jr.

D. Kučinskas pasakojo, kad baigęs studijas kaip pianistas, pasirinko ne muzikos atlikėjo, o mokslininko, tyrėjo kelią. Jo tyrinėjimų sritis –  XX amžiaus pradžios lietuvių muzikinė kultūra.

Aušra Kučinskienė muzikos moko vaikus. Jos mokiniai – nuo šešerių metų amžiaus. Viena iš jų buvo ir dukra Martyna, kuri groti fortepijonu pradėjo būdama trejų metų. ,,Ji yra darbščiausia mano mokinė, geriausias mano kūrinys“, – sakė A. Kučinskienė. Pedagogė yra parašiusi muzikos vadovėlių, kurie naudojami visoje Lietuvoje.

Tą vakarą susirinkusiems fortepijonu grojo visi trys šeimos nariai, tačiau pagrindinė vakaro atlikėja buvo Martyna Kučinskaitė. Mergina yra daugiau nei dvidešimties įvairių fortepijono atlikėjų konkursų Lietuvoje ir Europoje laureatė. Net ir JAV surengtame internetiniame konkurse M. Kučinskaitė laimėjo antrąją prizinę vietą. Martyna pagrojo kompozitorių impresionistų – Claude Debussy, Maurice Ravel ir Vytauto Bacevičiaus bei kitų autorių kūrinių.

Žiūrovus pralinksmino ir Kučinskų šeimos šešiomis rankomis sugrotas kūrinėlis.

Dar vienas vakaro atlikėjas – koncerto svečias – Čikagos lietuvių bendruomenei gerai pažįstamas dainininkas Algimantas Barniškis. Pasirodo, D. Kučinskas ir A. Barniškis susipažino studijų metais. ,,Algimantas mane kadaise yra kvietęs fortepijono studijas pakeisti į vokalo“, – prisiminė D. Kučinskas. A. Barniškis padainavo F. P. Schuberto, M. Petrausko dainų, taip pat ištrauką iš Jurgio Karnavičiaus operos ,,Gražina“.  

Viso vakaro vedėjo vaidmuo atiteko D. Kučinskui. Jis gana gausiai susirinkusiems klausytojams pristatė tą vakarą skambėjusią muziką ir jos kūrėjus, o į savo pasakojimus įpynė ir asmeninės patirties bei prisiminimų, tuo tarsi suartindamas žiūrovus ir šeimyninio koncerto atlikėjus. Koncertui pasibaigus, svečiai neskubėjo skirstytis, norėjo dar pasikalbėti, pratęsti malonų vakarą.    

 

Virginija Petrauskienė

Balzeko lietuvių kultūros muziejaus spaudos atstovė

 

V.Petrauskienės nuotraukose.

Programoje – ir kūrinys, sugrotas šešiomis rankomis.

Po koncerto bendrai nuotraukai sustojo atlikėjai (iš k.) A. Barniškis, Darius, Martyna ir Aušra Kučinskai, S. Balzekas,JR bei muziejaus Moterų gildijos grupė.

Koncerto akimirka.


Vaikui praleidus pamokas, tėvai mokės baudą
Apie profesorės Onos Voverienės viešnagę
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 19 Rugsėjis 2019