AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“ šių dienų jaunimui papasakos apie kitokią vaikystę

Pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“ šių dienų jaunimui papasakos apie kitokią vaikystę

 

 

Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14 – tosios - Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose. Šią dieną prisimenami 1941 m. birželio 14 d. prasidėję Lietuvos gyventojų trėmimai,  kai per vieną savaitę, iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, iš kurių 5 060 buvo vaikai iki šešiolikos metų amžiaus.

Šiemet Tarptautinė komisija Lietuvos mokykloms siūlo organizuoti renginius tema „Tremties vaikų žaislai“. Paminėjimui idėja kilo iš tremtinių atsiminimų, kuriuose aprašomas į nežmoniškas sąlygas pakliuvusių vaikų gyvenimas: artimųjų ligos ar netektys, sunkus darbas, nuolatinis maisto trūkumas, bet kartu ir vaikiškas noras žaisti, draugauti – turėti vaikystę. Tačiau stipriausias vaikų troškimas buvo kitas – kad išgyventų jų šeimos, kad galėtų kada nors dar sugrįžti į Lietuvą. Todėl tremtį išgyvenusių žmonių atsiminimuose dažnai kartojasi panaši mintis, jog vaikams atsidūrus Sibire – jų vaikystė pasibaigė iš karto.

163 Lietuvos mokyklos jau patvirtino, jog organizuos vietose pilietinę iniciatyvą „Tremties vaikų žaislai“. Renginiai Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks birželio 14 dieną, penktadienį. (Informaciją apie mokyklas, organizuojančias paminėjimus, galite rasti internetiniame puslapyje: www.komisija.lt). Dar iki vyksiančių renginių, ruošiantis paminėjimams, mokytojai su mokiniais skaito ir aptaria tremtinių prisiminimus. Remiantis atsiminimais, dalies mokyklų mokiniai patys bando sukurti žaislus, kokius galėjo vaikai tremtyje pasigaminti iš laikraščių, medžio, medžiagos skiaučių ar senų skudurų.

Valstybiniai renginiai Vilniuje vyks 2019 m. birželio 14 –ąją dviejose vietose: prie Genocido aukų muziejaus (pradžia: 12.30 val.) ir Naujoje Vilnioje, prie tremtį simbolizuojančio vagono (pradžia: 14.00 val.). Šiuose renginiuose dalyvaus Vilniaus miesto mokyklų mokiniai su baltais, pačių rankomis pagamintais popieriniais paukščiais, simbolizuojančiais atmintį apie tuos vaikus, kurie iš tremties negrįžo.

Gedulo ir vilties dienos minėjimus bei mokykloms skirtus istorinės atminties projektus Lietuvoje Tarptautinė komisija inicijuoja nuo 2004 metų.  

 

Daugiau informacijos Jums gali suteikti:

 

Ronaldas Račinskas, vykdomasis direktorius, 8 698 42330, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;

 

Ingrida Vilkienė, švietimo programų koordinatorė, 8 618 47475, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;

 

 

Ieškojome vasaros žydėjimo...
Atsargiai – melsvadumbliai
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019