AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Projektas ToBeLT atvyksta į JAV: komanda ieškos lietuviškos tapatybės apraiškų Vakarų pakrantės bendruomenėse

Projektas ToBeLT atvyksta į JAV: komanda ieškos lietuviškos tapatybės apraiškų Vakarų pakrantės bendruomenėse

Projektas ToBeLT praėjusią savaitę Vilniuje pakvietė žinomus žmones, muzikantus ir visuomenės veikėjus, pasikalbėti apie tai, „kas yra cool lietuvybė“ ir ką tai reiškia kiekvienam lietuviui. Renginys tapo savotišku atsisveikinimo vakarėliu - projekto autorius Jurgis Didžiulis su komanda jau rugsėjo 28d, ketvirtadienį atvyksta į Los Andželą.

Diskusijoje Jurgis Didžiulis kalbino televizijos laidų vedėją, žurnalistę, kulinarinių knygų autorę Beatą Nicholson, komiką Paulių Ambrazevičių, dainininkę ir reklamos specialistę Dovilę Filmanavičiūtę bei muzikantą Martyną Levickį. Visus juos vienaip ar kitaip palietusi emigracijos tema atsiskleidė naujais kontekstais, kurie į lietuvybę leido pažvelgti kitu kampu – savo tapatybę kuriame patys, todėl pasirinkimas, kokiu lietuviu būsime ir kaip su tuo gyvensime, visų pirma priklauso nuo mūsų.

„Tapatybės kokybė yra, visų pirma, žmogaus, o ne valstybės reikalas, nors daugelis dažnai galvoja kitaip. Man būti lietuviu yra faina, nes matau, kokie cool yra lietuviai visame pasaulyje. Todėl savo kelionėmis norime sustiprinti ryšį tarp visų lietuvių, dalintis istorijomis, kad visi suprastų, kokia Lietuva didelė ir kokie dideli yra mūsų žmonės,“ – pasakojo diskusijos moderatorius Jurgis Didžiulis.

Į klausimą, kada ji labiausiai didžiuojasi būdama lietuve, dainininkė ir reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė atsakė: ,,Mane ta akimirka ištinka kaskart, kai suvokiu, kiek mes jau esame pasiekę, būdami tokia maža Valstybe. Mes modernūs, protingi, pasaulietiški, konkurencingi, autentiški. Man labai patinka, kad mes ir perdėtai savikritiški. Manau, kad tas jausmas gimdo tik norą stiebtis ir vytis pasaulį. Ir jūs dar pamatysite, ką mes tam pasauliui parodysime!”

Pasak „Humoro klubo“ komiko Pauliaus Ambrazevičiaus, būdamas lietuviu labiausiai džiaugiasi kas kartą, kai turi svečių iš užsienio ar pats būna užsienyje. „Pasakoju įvairius įdomius dalykus iš Lietuvos istorijos – nuo „jūros iki jūros“ ir partizanų, Sąjūdžio ir Tarybų sąjungos griovimo. Ir kas kartą džiaugiuosi, kad tą sugebėjom padaryti mes,”  – kalbėjo jis.

Renginyje taip pat dalyvavo projekto draugai - iniciatyvos „Lietuva 4.000.000” komanda, kurie bando atrasti, kiek iš tikrųjų pasaulyje yra lietuvių ir jų palikuonių, kviesdami juos registruotis virtualioje platformoje.

 

Projektas ToBeLT jau nuo šio ketvirtadienio leisis į misiją, dviem savaitėms keliaus į lietuviškos tapatybės paieškas, lankys JAV vakarų pakrantės lietuvių bendruomenes ir dalyvaus jų renginiuose. Komandos kelionę galite stebėti skaitydami naujienas jų interneto pusapyje  www.tobe.lt bei Facebook paskyroje ToBeLithuanian

 

Akvilė Bartaševičiūtė

 

ToBeLT koordinatorė

 

 

Orlando istorijos muziejus kviečia į turą po senąs...
UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO L. LINKEVIČIAUS VIZITAS ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 19 Rugsėjis 2019