AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Režisieriaus Arūno Matelio filmas NUOSTABIEJI LŪZERIAI. KITA PLANETA pirmą kartą rodomas Čikagoje - atstovaus Lietuvos kiną Europos Sąjungos filmų festivalyje

Režisieriaus Arūno Matelio filmas NUOSTABIEJI LŪZERIAI. KITA PLANETA pirmą kartą rodomas Čikagoje - atstovaus Lietuvos kiną Europos Sąjungos filmų festivalyje

Režisierius Arūnas Matelis grįžta į kino ekranus su nauju filmu apie herojus, liekančius šešėlyje, ir pasaulį, į kurį buvo uždrausta pažvelgti kino kūrėjams 43 metus.

Dvidešimt antrasis kasmetinis Europos sąjungos filmų festivalis Čikagoje, kurį rengia Gene Siskel kino centras kartu su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis, vyksta kovo 8 d. – balandžio 4 dienomis. Tai - didžiausias kino festivalis Šiaurės Amerikoje pristatantis naujausius Europos sąjungos šalių filmus. Šių metų festivalio programoje net 60 premjerų iš 28 ES valstybių.

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, kuris jau sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo nominuotas šių metų Oskarų apdovanojimams užsienio filmų ir dokumentikos kategorijose, pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

Režisierius Arūnas Matelis yra apdovanotas prestižiniu Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu už filmą „Prieš parskrendant į žemę“, o 2018 metų gale Bilbao Mendi (Ispanija) kino festivalyje apdovanotas už geriausią režisūrą dokumentiniame filme „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Režisierius Arūnas Matelis dalyvaus susitikime su žiūrovais ir diskusijoje po filmo šeštadienį, kovo 16 d. Po diskusijos, LR Generaliniame konsulate Čikagoje vyks Rimo Čiurlionio tapybos darbų parodos atidarymas.

 

Premjera: šeštadienį, kovo 16 d., 5:15 PM. Arūnas Matelis dalyvius diskusijoje!

Antras seansas: trečiadienį, kovo 20 d., 8:00 PM

Gene Siskel Film Center

of the School of the Art Institute of Chicago

164 N. State Street | Chicago, IL 60601Filmo pristatymo partneriai: studija „Nominum“, Gene Siskel Film Center of the School of the Art

Institute of Chicago.

 

Filmo anonsas: https://vimeo.com/ondemand/wonderfullosersfilm

 

Vaizdinė medžiaga:

https://www.dropbox.com/sh/26g0ce53cvc84k0/AADEH6oKzZ6wdw1t-ont0ySoa?dl=0

 

LR Generalinio konsulato informacija:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel.nr. +1 (312) 934-4701.

 

LŠSI kreipimasis dėl A. Smetonos paminklo Vilniuje
Čikagoje trumpam bus uždaryti septyni miesto tilta...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 06 Gruodis 2019