AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Rudenėlio šventė

Rudenėlio šventė

Krintant auksaspalviams lapams Čikagos lituanistinė mokykla, pamažu irgi ėmė puoštis. Ruduo įsisiautė ir į pačią mokyklą – visos klasės gražiai pasipuošusios rudėninėmis spalvomis, foje puikuojasi gražiausių spalvų oranžuotė, žmonėse virte verda kraujas, jie trykšta gyvybe ir energija.

 Na, o saulėtą spalio 20-ta į Čikagos lituanistinę mokyklą atkėliavo ir pati “Rudenėlio šventė”. Ant stalų Jaunimo centro foje išsirikiavo gražiausių, didžiausių, linksmiausių, neįtikėčiausių, išradingiausiai sukomponuotų gamtos gėrybių paroda. Visus eksponatus atnešė Čikagos lituanistinės mokyklos mokiniai ir jų tėveliai. Vaikai kartu su tėveliais ir auklėtojomis iš įvairiausių rudens gerybių: vaisių, daržovių, kankorėžių, kaštonų, lapų, sukūrė įvairius darbelius parodai, kuria džiaugėsi ne tik vaikai ir tėveliai, bet ir visa įstaigos bendruomenė. Akys ir širdys džiaugėsi stebintis gamtos bei žmogaus išradingumu, pastabumu bei darbštumu. Visi galėjo pasidžiaugti rudens gėrybėmis. Kiekviena klasė atėjusi apžiūrėti darbelių taip pat galėjo balsuoti už labiausiai patikusį. Kiekvienas dalyvavęs “Rudenėlio šventėje” jau tapo nugalėtoju. Visi darbeliai labai gražūs, įspūdingai kūrybingi. Mūsų mokykloje lankėsi ir Detroito ( Mičigano valstijos) “Žiburio lituanistinės mokyklos” direktorius, kuris turėjo galimybę apžiūrėti eksponatus ir sudalytauti šioje šventėje.

  Ši diena tai geras visuminio ugdymo pavyzdys. Čia niekieno nevaromi, priešingai – su džiaugsmu, sutelkdami visus savo gebėjimus ir jėgas, kartu dirbo vaikai su savo tėveliais. Buvo džiugu matyti, kaip darniai ir gražiai dirba mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai. Nors rytas atrodė vėsus ir vėjuotas, dienai įpusėjus pasirodė ir saulutė. Kiekviena klasė prisidėjo prie tautinio kostiumo kūrybos mokyklos kiemelyje, atnešdami pririnktų rudens gėrybių: nukritusių lapų, rudėninių gėlių. Kruopštaus dailės mokytojų darbo ir vaikų dėka gimė nuostabus kūrinys. Tautinio kostiumo kūryba iš žemės teikiamų rudėninių gėrybių, tai mūsų siekis išlaikyti ir plėtoti lietuviškas tradicijas toli nuo Lietuvos.

Dėkojame visiems dalyvavusiems Rudenėlio šventėje, nuostabus laikas ne tik vaikams, tėveliams, bet ir visai akademinei bendruomenei. Džiaugiames jūsų įdėtu darbu, kantrybe ir begaliniu noru dalyvauti. Tai puikus laikas praleistas kartu su vaiku ieškant idėjų, jas realizuojant. Nors už lango vis dažniau lynoja lietus, pasidžiaukime rudens spalvomis ir teikiamomis gėrybėmis.

3A klasės mokytoja Sandra Žalnieriūnaitė

 

 

Čikagos scenoje dainuos legendinė Betty Buckley
Vašingtone surengtas 15-asis Lietuvos ambasadoriau...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 19 Liepa 2019