AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Simboliniame pagarbos bėgime Vašingtone pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai

Simboliniame pagarbos bėgime Vašingtone pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai

 

Lietuvos ambasada Vašingtone Laisvės gynėjų dieną surengė simbolinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtą pagerbti Sausio 13-osios didvyrius. Bėgime dalyvavo gausus būrys JAV gyvenančių lietuvių, Lietuvos draugų ir Lietuvos bei kitų šalių diplomatų, kurie solidarizavsi kartu su Vilniuje ir kitose pasaulio šalyse jau 28 kartą rengiamo bėgimo dalyviais, prisimindami ir padėkodami Lietuvos laisvės gynėjams.

 

Simbolinio bėgimo Vašingtone trasa driekėsi nuo JAV Kapitolijaus link Abraomo Linkolno memorialo ir atgal. Šeimos su mažais vaikais bėgdami ar eidami įveikė kiek trumpesnę distanciją iki Vašingtono monumento.

 

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas prieš finišą perskaitė Sausio 13-ąją žuvusiųjų vardus ir pavardes, o po finišo visiems bėgimo dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, kuriuos gauna ir bėgikai Vilniuje įveikę bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ distanciją nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto.

 

Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines. 9 kilometrų bėgimo trasa simboliškai sujungia Antakalnio kapines, kuriose palaidotos Sausio 13-osios aukos, ir Televizijos bokštą. Prieš startą bėgimo dalyviai padeda gėlių ant žuvusiųjų kapų. Bėgimą Vilniuje organizuoja ir vykdo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene. Pastaraisiais metais pagarbos bėgimai „Gyvybės ir mirties keliu“ organizuojamai ne tik Vilniuje, bet ir kitos pasaulio šalyse.

 

Sausio 13-osios išvakarėse Lietuvos ambasada Vašingtone taip pat prisijungė prie visoje Lietuvoje organizuojamos akcijos “Atmintis gyva, nes liudija”.Lietuvos Respublikos ambasados JAV informacija

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

 

Restoranų savaitė Čikagoje
100 išradimų autorius prof. Rymantas Jonas Kažys: ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 16 Gruodis 2019