AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Tūkstančiai vašingtoniečių aplankė Lietuvos ambasadą JAV, ES ambasadoms surengus atvirų durų dieną

Tūkstančiai vašingtoniečių aplankė Lietuvos ambasadą JAV, ES ambasadoms surengus atvirų durų dieną

 

Kelionė į Lietuvos kopas ar prie ežerų, tautiniai šokiai ir lietuviškų sutartinių skambesys, žinios apie Lietuvoje gaminamus lazerius ar simbolinis dalyvavimas Baltijos kelyje - visa tai ir dar daugiau galėjo patirti tūkstančiai vašingtoniečių ir miesto svečių, gegužės 11 d. apsilankiusių Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV.

Europos dienos proga Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su kitomis Europos Sąjungos ambasadomis surengė "Atvirų durų dieną". Lietuvos ambasadoje apsilankė daugiau nei 2000 žmonių.

Apsilankiusieji galėjo sužinoti apie Lietuvoje gaminamus lazerius, biotechnologijas ir gyvybės mokslų pasiekimus, inovacijas, Lietuvos kultūrą ir turizmo mūsų šalyje galimybes. Svečiams buvo pasiūlyta įvairių pramogų – dalyvavimas viktorinoje apie Lietuvą, simbolinis „Baltijos kelio“ atkartojimas, fotografavimasis prie lietuviškų tautinių rūbų; buvo pristatomas tradicinis lietuviškas šiaudinukų menas, koncertavo tautinių šokių grupė „Malūnas“ ir folkloro grupė „Jorė;“ svečiai galėjo paragauti lietuviškų gėrimų ir maisto, pagaminto Baltimorėje įsikūrusios lietuviškos kompanijos „Savas.“

Lankytojai taip pat sužinojo Lietuvos ambasados pastato istoriją. Pastatas, kurį Lietuva įsigijo prieš  95 m., yra pati seniausia Lietuvos diplomatų darbo vieta užsienyje. Lietuvos ambasada JAV yra antra pagal senumą užsienio šalių ambasada Vašingtone, veikianti tame pačiame pastate. Sovietinės okupacijos laikotarpiu šis pastatas išliko Lietuvos nuosavybe, ir tapo Lietuvos valstybingumo, jos diplomatinės tarnybos tęstinumo simboliu.

ES valstybių ambasadų atvirų durų diena tai vienas iš tradiciškai gegužės mėnesį organizuojamo Europos kultūros mėnesio JAV ciklo renginių.

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USAČikagiškiai turės retą progą pamatyti aligatorių-a...
Pasaulio lietuvių bendruomenė skelbia pilietiškumo...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 25 Rugpjūtis 2019